Deniz Akman kimdir?

1978 Ankara doğumlu. Üniversite için İstanbul’a gelerek yerleşti. Marmara İktisat’ı 4 sene sonra terk ederek Türvak Sinema-TV Akademisine gidip okulu 2002’de birincilikle bitirdi. 2002-2006 arasında web tasarımı alanında çalışırken arada 2004’te evlendi. Üniversite diploması eksikliği çekerek 2006’da Yeditepe Görsel İletişim Tasarımı’na girip, 2010’da Fakülte birinciliğiyle mezun oldu. Yetmezmiş gibi 2010’da Avusturalya’ya taşınıp 2012’de de anne olduktan sonra 2013’de Animasyon Master’ını tamamladı ve Türkiye’ye geri döndü.

Döndüğünde kaybettiği babasından kalan biri scooter diğeri chopper 2 motosikleti İstanbul’a getirtip 2 teker sevdasına yeniden dönüş yaptı. 2013’te Honda Shadow 750’sini satarak Suzuki DL650 V-Strom’a geçti. Ancak şehir içinde bu motorla çok mutlu olamadığından, motoru eşine bırakıp SYM Wolf SB250Ni alarak yollara döndü.

Bu zaman zarfında eğitimi de ihmal etmeyip her sene güvenli sürüş eğitimi alma kararı aldı. Sahip olduğu deneyimleri ve edindiği bilgileri ve araştırmalarını bir web sitesinde toplamaya karar verip www.kadinvemotosiklet.com sitesini kurdu. MEB onaylı direksiyon eğitmeni de olan Deniz’in asıl mesleği web tasarımcılığı olsa da, osocanriders güvenli sürüş akademisinde eğitim koordinatörlüğü de yapmaktadır.

Kadın ve Motosiklet

Erkek egemen motosiklet dünyasında, kadınların da var olduğunu vurgulamanın yanısıra , öncelikle kadın motosiklet sürücüleri başta olmak üzere tüm motosiklet sürücülerine fayda sağlayabilecek bilgilerin referans olarak bulunabileceği, birçok bilgi ve incelemenin yer alacağı web sitesidir. Kadın ve Motosiklet, her zaman tam ekipman kullanımını ve trafik kurallarına uymayı savunmaktadır. Ayrıca her sürücünün düzenli aralıklarla eğitim alması ve kendini geliştirmesini tavsiye eder.